Vazhdon të bjerë numri i pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

  • E.K /
  • 28 shtator 2021 - 11:25
 Vazhdon të bjerë numri i pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Shërbimin Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës ka njoftuar se nga coronavirusi në trajtim janë 288 pacientë.

208 prej tyre me oksigjenoterapi dhe 29 në gjendje të rënduar shëndetësore, në kujdes intensiv mjekësor.

Raporti i plotë:

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 62 pacientë

Klinika Infektive II (Mjekësi Sportive), 31pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 27 pacientë post-COVID

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 14 pacientë

Spitali i Prizrenit, 20 pacientë

Spitali i Gjakovës, 24 pacientë

Spitali i Pejës, 52 pacientë

Spitali i Gjilanit, 20 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 13 pacientë

Spitali i Ferizajt, 23 pacientë.

(Kosova Sot Online)