Vdes specialistja e Mjekësisë Familjare në Prishtinë

  • S.A /
  • 30 shtator 2021 - 11:28
Vdes specialistja e Mjekësisë Familjare në Prishtinë

Oda e Mjekëve të Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur specialistja e Mjekësisë Familjare e cila ishte në pension, Lumnije Shala.

Sipas Odës së Mjekëve, Shala ka lindur në Mitrovicë në vitin 1954 ndërsa kishte kryer studimet në degën për mjekësi familjare.

Vdes specialistja e Mjekësisë Familjare në Prishtinë

Oda e Mjekëve të Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur specialistja e Mjekësisë Familjare e cila ishte në pension, Lumnije Shala

Sipas Odës së Mjekëve, Shala ka lindur në Mitrovicë në vitin 1954 ndërsa kishte kryer studimet në degën për mjekësi familjare.

Lexo Edhe:

Manxhuka thotë se u keqkuptua qëllimshëm deklarata e Besnik Bislimit - Gaz…

Shpenzoni 30 sekonda për të rritur përvojën e kënaqësisë seksuale

“Ishte mjeke me vlera të larta humane, profesioniste e dalluar dhe e përkushtuar, gjithashtu kolege e respektuar për të gjithë”, është thënë nga Oda e Mjekëve të Kosovës në një postim në Facebook.

Shkrimi i plotë:

Ndërron jetë Dr. Lumnije Shala- specialiste e Mjekësisë Familjare (në pension), e cila për dekada shërbeu në QKMF-në e komunës së Prishtinës.

Dr. Lumnjie Shala lindi në Mitrovicë, në vitin 1954, ndërsa ajo kreu studimet në degën për mjekësi familjare, në Fakultetin e mjekësisë dhe specializimin në fushën e mjekësisë së përgjithshme, në vitin 1988.

Ishte mjeke me vlera të larta humane, profesioniste e dalluar dhe e përkushtuar, gjithashtu kolege e respektuar për të gjithë.

Ngushëllime familjarëve dhe kolegëve!

Kosova Sot Online )