Pele i gatshëm të lërë spitalin

  • S.A /
  • 30 September 2021 - 10:48
Pele i gatshëm të lërë spitalin

Ish-futbollisti i madh brazilian Pelé pritet të dalë nga spitali pas mjekimit që mori për gati një muaj.

Kështu deklaroi vajza e tij, Kely Nascimento, këtë të mërkurë. 80-vjeçari hoqi një masë tumorale në aparatin tretës më 4 shtator dhe qëndroi për një kohë relativisht të gjatë në kujdes intensiv pas operacionit.

“Tani që ai është më i fortë dhe po del nga spitali për të vazhduar shërimin dhe mjekimin në shtëpi,” – shkroi Kely Nascimento në Instagram, duke shtuar se ajo do të kthehet në Shtetet e Bashkuara, ku jeton.

“Faleminderit për gjithë dashurinë dhe dashurinë që morëm nga ju këtë muaj!”

Spitali “Albert Einstein”, në Sao Paulo, nuk konfirmoi që futbollisti i madh pritet të largohet së shpejti.

Pelé publikoi disa fotografi dhe video në mediat sociale që tregojnë se ai po shërohet në spital. Masa tumorale u konstatua gjatë një vizite rutinë në fund të gushtit.

Pelé fitoi Kupat e Botës 1958, 1962 dhe 1970 dhe mbetet golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Brazilit me 77 gola në 92 ndeshje.

(Kosova Sot Online )