Lajm i mirë: Bie numri i viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 04 October 2021 - 15:02
 Lajm i mirë: Bie numri i viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 7  raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i MSH’së”

04 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.041 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.379.793 doza të vaksinës.

Deri më sot 567.280 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.515 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 199 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 155.194.

Në total numri i rasteve aktive është 2.044

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!

(Kosova Sot Online)