Një person tregon se kemi vendosur gjithmonë gabimisht jastëkun e udhëtimit

  • E.K /
  • 12 October 2021 - 14:48
Një person tregon se kemi vendosur gjithmonë gabimisht jastëkun e udhëtimit

Ka të ngjarë që ka kaluar një kohë që kur keni udhëtuar për herë të fundit aq sa të keni nevojë për gjumë, por ndërsa planifikimi i pushimeve fillon përsëri, ju mund të dëshironi ta merrni këtë këshillë.

Ndërsa shumica prej nesh vendosin një jastëk udhëtimi rreth pjesës së pasme të qafës dhe qëndrojnë shtrirë, një burrë thotë se kjo është e gabuar dhe mund të ketë një pozicion shumë më të qetë.

Ai thotë se duke e lëvizur jastëkun në pjesën e përparme të qafës suaj, koka mbështet më mirë ndërsa pushojmë.

Ai tha: “Këtu është diçka që do të doja ta dija para se të isha në të 30-at. Jastëkët e udhëtimit shkojnë përpara. Mm, jam shumë i qetë”. Videoja ka grumbulluar 13 milionë shikime dhe shumë nuk e kishin kuptuar kurrë sa më e mirë është kjo mënyrë.

Sigurisht, nëse ju pëlqen në pjesën e pasme, mund ta mbani në atë mënyrë, por nëse jastëku juaj i udhëtimit nuk është dukur kurrë mjaft i rehatshëm, ia vlen ta provoni këshillën. 

@billionairesmaster

What other life hacks do you use? ##lifehacks ##lifehack ##billionairesmaster ##fyp @sidneyraz

♬ original sound - sidneyraz

(Kosova Sot Online)