Sot betohen rekrutët e rinj të FSK-së

  • E.K /
  • 22 tetor 2021 - 09:02
Sot betohen rekrutët e rinj të FSK-së

Sot të mbahet ceremonia e betimit të rekrutëve të rinj. Ceremonia e rekrutëve të rinj do të mbahet në Kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), “Skënderbeu” në Ferizaj

Në këtë ceremoni do të marrin pjesë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj si dhe zyrtarë të tjerë të lartë vendorë e ndërkombëtarë.

Ceremonia do të mbahet duke filluar nga ora 11:00.

Në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në Ferizaj, sot, më 22 tetor, duke filluar nga ora 11:00, do të mbahet ceremonia e betimit të rekrutëve të rijnë.

“Në këtë ceremoni do të marrin pjesë: Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, Kryeministri Albin Kurti, Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj si dhe zyrtarë të tjerë të lartë vendorë e ndërkombëtarë”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)