Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, shkak rritja e rasteve me Covid

  • E.K /
  • 25 tetor 2021 - 14:17
Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, shkak rritja e rasteve me Covid

Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor.

Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri do të bëhet vetëm për motive  pune, shëndeti, studimi,  urgjencë absolute apo rikthim në banesën e rezidencës.

Lajmi është konfirmuar nga ministria italiane e Shëndetësisë.

(Kosova Sot Online)