Votat me kusht në Prishtinë, kaq vota morën kandidatët

  • E.K /
  • 27 October 2021 - 08:07
Votat me kusht në Prishtinë, kaq vota morën kandidatët

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar edhe numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për Komunën e Prishtinës.

Kandidati i Vetëvendosjes, Arben Viti aka marrë 843 vota, derisa Përparim Rama i LDK’së ka marrë 483 vota.

Uran Ismaili ka marrë 445 vota, derisa Daut Haradinaj 160.

(Kosova Sot Online)