Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Gucatit e Haradinajt

  • E.K /
  • 27 October 2021 - 08:55
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Gucatit e Haradinajt

Në Gjykatën Speciale edhe sot do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj.

Gucati e Haradinaj akuzohen për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, konkretisht për pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare, frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës.

Ata janë arrestuar më 25 shtator të vitit 2020.

(Kosova Sot Online)