Morina në bllokadë, shqiptarët e Kosovës “vjeshtojnë” në bregdet

  • E.K /
  • 30 tetor 2021 - 15:49
Morina në bllokadë, shqiptarët e Kosovës “vjeshtojnë” në bregdet

Jo vetëm në verë, por edhe gjatë vjeshtës shqiptarët e Kosovës kanë zgjedhur Shqipërinë për fundjavë.

Ditën e sotme është konstatuar një fluks i lartë makinash në pikën e kalimit kufitar Morinë.

Si duket qytetarët kanë dashur që të shfrytëzojnë motin e mirë me diell këtë fundjavë në vendin tonë.

Policia kufitare prej mëngjesit punon me procedurë të përshpejtuar dhe shtatë sportele.

(Kosova Sot Online)