Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK në Hagë

  • E.K /
  • 04 November 2021 - 08:14
Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK në Hagë

Gjykimi ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt do të vazhdojë sot në ora 09:30, në Dhomat e Specializuara në Hagë, me dëgjimin e dëshmitarit të tretë në këtë proces gjyqësor.

Në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinajt, i cili ka filluar më 7 tetor 2021, deri tani e kanë përfunduar dëshminë e tyre dy dëshmitarë, ndërsa sot do të dëgjohet dëshmitari i tretë i cili do të përgjigjet në pyetjet e mbrojtjes së ish-krerëve të OVL-UÇK.

Hysni Gucati e Nasim Haradinaj po qëndrojnë në paraburgim në Hagë prej 25 shtatorit të vitit 2020 kur edhe u arrestuan në Prishtinë.

(Kosova Sot Online)