Raportohen disa raste të dhunës në familje, gratë vazhdojnë të sulmohen fizikisht

  • S.A /
  • 06 November 2021 - 09:24
Raportohen disa raste të dhunës në familje, gratë vazhdojnë të sulmohen fizikisht

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar në polici disa raste të dhunës në familje nëpër qytete të ndryshme të Kosovës.Në Fushë-Kosovë dhe Prishtinë  dy të dyshuar kanë sulmuar bashkëshortet e tyre fizikisht.

“Fushë Kosovë 31.10.2021 – 08:00 Më 05.11.2021 është paraqitur në polici viktima femër kosovare dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj, i dyshuari kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

“Prishtinë 05.11.2021-17:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”

Sulm tjetër fizik ndaj bashkëshortes së tij ka kryer i dyshuari i cili gjendet në arrati sipas policisë.

“Prishtinë 05.11.2021-15:30 Viktima femër kosovare, ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull  kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari gjendet në arrati”, thuhet në raportin e Policisë.Rastet e dhunës janë raportuar në Prishtinë e Fushë Kosovë

(Kosova Sot Online )