Vdes biznismeni i njohur nga Vushtrria

  • E.K /
  • 08 November 2021 - 14:55
Vdes biznismeni i njohur nga Vushtrria

Ka ndërruar jetë biznismeni i njohur nga Vushtrria, Ahmet Zariqi.

Zariqi ishte nga afaristët më të njohur në këtë komunë.

Ngushëllime familjes i ka shprehur edhe kryetari i Vushtrris, Xhafer Tahiri, i cili përmes një postimi në ‘Facebook’ ka thënë se Zariqi ishte punëtor e humanist i madh.

Postimi i plotë i Tahirit:

Telegram Ngushëllimi

E nderuara familje Zariqi,


Me dhimbje pranuam lajmin për shkuarjen në amshim të z. Ahmet Zariqi, njeri besim drejtë, punëtor e humanist i madh.
Një nga afaristët më të njohur jo vetēm në Vushtrri por në trojet tona, Ahmet Zariqi, ishte edhe abeja ynë, i dashur për të gjithë. Vizioni i tij për zhvillim e përparim të Vushtrrisë e të Kosovës ishte i jashtëzakonshëm. Mungesa e tij do të jetë e madhe.
E respektuara familje Zariqi,
Në emrin tim, të familjes time dhe të gjithë qytetarëve të Vushtrrisë, ju lutem pranoni ngushëllimet më të sinqerta.
Zoti e mëshiroftë Ahmet Zariqin.
Me pikëllim
Xhafer Tahiri
Kryetar i Vushtrrisë

(Kosova Sot Online)