Moti në Kosovë për 28 nëntor

  • E.K /
  • 27 November 2021 - 17:06
Moti në Kosovë për 28 nëntor

Të dielën e 28 nëntorit do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit parashihen riga lokale shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

(Kosova Sot Online)