Shitja dhe përdorimi i fishekzjarreve, Ministria del me vendim

  • E.K /
  • 03 dhjetor 2021 - 10:25
Shitja dhe përdorimi i fishekzjarreve, Ministria del me vendim

Ministria e Punëve të Brendshme ka dal me një njoftim për shitjen dhe përdorimin e fishekzjarreve në vend.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, MPB’ja ka bërë me dije se shitja e fishekzjarreve është e lejuar nga data 19 deri më 31 dhjetor, derisa përdorimi i tyre nga 26 dhjetori deri më 2 janar.

Por, MPB-ja ka bërë apel që të mos festohen festat e fundvitit me armë zjarri.

“Festo me zemër, jo me armë”, thuhet në mbishkrimin e kampanjës së nisur nga MPB-ja.

(Kosova Sot Online)