Lufta në Kosovë: Pamjet të pazbuluara më parë që ta këpusin shpirtin

  • E.K /
  • 11 dhjetor 2021 - 14:22
Lufta në Kosovë: Pamjet të pazbuluara më parë që ta këpusin shpirtin

Koleksionuesi i arkivave të luftës së Kosovës, Esat Shala, ka publikuar disa fotografi të rralla nga lufta e fundit e Kosovës.

Pamje këto të vitit 1998-99, dëshmojnë mjaftueshëm vuajtjen e popullit shqiptar.

Fotografi të ndryshme, të cilat rrallë herë shfaqen, janë publikuar nga Shala, i cili shkruan se këto janë vuajtjet më të dhimbshme të historisë së njerëzimit që i përjetoi Kosova.

Postimi i plotë:

Këto pamje nuk janë të filmave të Hollivudit.

Këto janë pamjet dhe vuajtjet më të dhimbshme të historisë së njerëzimit qe i përjetoi shteti i Kosovës.

Shpresa e fundit për jetë, Kosovë 1998-99.

(Kosova Sot Online)