Në Kosovë pa të, por në këtë shtet shënohet rekord i borës

  • E.K /
  • 28 December 2021 - 12:10
Në Kosovë pa të, por në këtë shtet shënohet rekord i borës

Reshje rekorde të borës janë regjistruar në pjesët veriore e perëndimore të Japonisë. Zonat e prekura u përballën me dyfish më shumë borë se zakonisht.

Zyrtarët e motit kanë paralajmëruar se kushtet e paqëndrueshme atmosferike mund të shkaktojnë ortekë, shkruan BBC.

Reshjet kanë filluar në ditën e Kërshëndellave dhe parashikohet se do të vazhdojnë. Bora e madhe ka shkaktuar kaos dhe ka nxitur thirrje që njerëzit të qëndrojnë brenda.

(Kosova Sot Online)