Mot me vranësira dhe diell, këto janë temperaturat

  • E.K /
  • 04 January 2022 - 07:57
Mot me vranësira dhe diell, këto janë temperaturat

Moti gjatë kësaj jave është paraparë të jetë në situatë të qetë meteorologjike.

Sipas Prishtina Weather, pjesa e parë e javës pritet të jetë me mot stabil, ndërkaq nga mesi i javës shkurtimisht priten mundësi për shi dhe borë, si dhe rënie të temperaturave.

Për sot është parashikuar mot i butë, me vranësira e intervale me diell.

“Mbetet mot i butë, me vranësira e intervale me diell.  Përgjatë ultësirave në mëngjes mundësi për mjegull ose mjegullinë”, ka njoftuar Prishtina Weather.

Temperaturat do të lëvizin ndërmjet 2-12 gradë Celsius.

(Kosova Sot Online)