Mbi 2 mijë e 800 persona kanë dhuruar gjak gjatë vitit të kaluar në spitalin e Pejës

  • E.K /
  • 06 janar 2022 - 13:19
Mbi 2 mijë e 800 persona kanë dhuruar gjak gjatë vitit të kaluar në spitalin e Pejës

Nga spitali i Pejës kanë bërë të ditur se gjatë vitit të kaluar, 2 mijë e 881 persona kanë dhuruar gjak në këtë spital.

Nga ky spital kanë treguar se 1 mijë e 134 prej tyre kanë qenë familjarë, ndërsa 1 mijë e 747 dhurues vullnetarë.

Njoftimi i plotë:

2,881 dhurues të gjakut ka pasur në vitin 2021 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

Nga këta 1,134 dhurues kanë qenë familjar ndërsa 1,747 dhurues vullnetarë.

Spitalin e Përgjithshëm në Pejë falënderon gjithë dhuruesit dhe fton të gjithë ata që kanë mundësi të dhurojnë gjak ta bëjnë këtë ngase kjo vetëm përmirëson shëndetin tuaj ndërsa në anën tjetër shpëton jetë.

(Kosova Sot Online)