Vazhdojnë kolonat në kufi, bashkatdhetarët presin deri në tri orë

  • E.K /
  • 07 January 2022 - 09:11
Vazhdojnë kolonat në kufi, bashkatdhetarët presin deri në tri orë

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Dheu i Bardhë dhe Merdar vazhdojnë të jenë më të ngarkuarat edhe mëngjesin e së premtes.

Bashkatdhetarët të cilët po shfrytëzojnë këto pika kufitare për dalje nga Kosova janë duke pritur deri në tri orë.

Sipas të dhënave të fundit të përditësuara në ora 08:21 nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, kolonat në dalje të Merdares arrijnë 2500 metra, kurse tek Dheu i Bardhë 200-250.

Vendkalimet tjera kufitare janë të qeta, ku dalja dhe hyrja në Kosovë mund të bëhet nga 3 deri në 5 minuta.

Të gjitha rrugët që shpien në pikat kufitare janë të kalueshme.

Qytetarët mund të informohen në kohë reale për gjendjen në kufi, duke klikuar KËTU. 

(Kosova Sot Online)