Qytetarët e shtyjnë ‘Ferrarin’ në Veternik pas reshjeve të borës

  • E.K /
  • 11 January 2022 - 10:59
Qytetarët e shtyjnë ‘Ferrarin’ në Veternik pas reshjeve të borës

Gjatë ditëve të fundit kanë filluar reshjet e borës në Kosovë, teksa ditën e djeshme qytetarët kanë hasur në vështirësi për qarkullim në komunikacion.

Po ashtu, dje edhe një video nga Prishtina është bërë virale në rrjete sociale, ku shihen disa qytetarë duke e shtyrë veturën luksoze ‘Ferrari’ në Veternik, pas reshjeve të borës e problemeve në ngjitje.

 Ndërsa, sot Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka njoftuar se të gjitha rrugët e vendit janë të qarkullueshme, por ka apeluar te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes të shtuar.

(Kosova Sot Online)