Gjendja e pacientëve me Covid-19 në QKUK dhe në spitale

  • E.K /
  • 14 janar 2022 - 10:54
Gjendja e pacientëve me Covid-19 në QKUK dhe në spitale

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se në klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor janë 36 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë.

Sipas njoftimit edhe 25 të tjerë janë duke u trajtuar post-COVID-19.

Në njoftim thuhet se me oksigjeno-terapi janë 25 pacientë, kurse në mjekimin intensiv të Klinikës Infektive është 1 pacient.

“Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 13 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 21 pacientë post-covid, Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 1 pacient, Klinika e Pediatrisë, 2 pacientë, Spitali i Prizrenit, 6 pacientë, Spitali i Pejës, 7 pacientë, Spitali i Gjakovës, 5 pacientë, Spitalit Mitrovicës, 3 pacientë, Spitali i Ferizajt, 2 pacientë”, thuhet në njoftimin e ShSKUK-së.

(Kosova Sot Online)