Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

  • E.K /
  • 18 janar 2022 - 10:41
Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

Ka vdekur ish-luftëtari i UÇK-së, Besim Bajraktari.

Lajmi është bërë i ditur nga ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa. Ky i fundit njoftoi dje për vdekjen e tij.

“Lamtumirë bashkëluftarë,miku im Besim Bajraktari, shpirti yt do të bëjë dritë!

Ngushllime për luftëtarin e lirisë, familjes Bajraktari, bashkëluftëtarve dhe gjithë të njohurve të Besimit të UÇKsë!

Nderimë të larta!”, ka shkruar ai.

(Kosova Sot Online)