Kuvendi mban sot seancë të jashtëzakonshme kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

  • E.K /
  • 24 janar 2022 - 07:53
Kuvendi mban sot seancë të jashtëzakonshme kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Sot do të mbahet seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës në lidhje me shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Në rend dite është debati parlamentar lidhur me shtrenjtimin e rrymës.

Seanca e jashtëzakonshme është thirrur nga PSK-ja, në koordinim edhe me partitë tjera opozitare, LDK dhe AAK.

Para seancës së jashtëzakonshme do të mblidhet Kryesia e Kuvendit.

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet në orën 11:00, ndërkaq seanca pritet të fillojë në orën 12:00.

(Kosova Sot Online)