Tragjike: 7-vjeçarja sulmohet për vdekje nga tufa e qenve endacakë teksa shkonte në shtëpi

  • E.K /
  • 25 January 2022 - 09:38
Tragjike: 7-vjeçarja sulmohet për vdekje nga tufa e qenve endacakë teksa shkonte në shtëpi

Një vajzë shtatë vjeçare është plagosur për vdekje nga qentë endacakë teksa po kthehej në shtëpi nga një mësim muzike.

Margarita Kanorskaya, vajza e një oficeri ushtarak të dekoruar nga Vladimir Putin. Gruaja e tij, një mësuese, u dërgua me urgjencë në spital nga tronditja pas sulmit fatal ndaj fëmijës.

Ajo zu në pritë në një korsi të ngushtë në rajonin TransBaikal të Rusisë dhe nuk kishte asnjë mënyrë për të shpëtuar.

Njëra këmbë i është shkëputur dhe fytyra e saj është gjymtuar. Veshjet e vajzës, duke përfshirë një dorezë të kuqe, ishin të shpërndara në dëborë.

Policia iu desh të largonte qentë për t’iu afruar trupit të saj, i cili ishte tërhequr zvarrë.

Fotot tregojnë funeralin e vajzës tragjike, ku morën pjesë shokët e saj të klasës.

Ndërsa zemërimi shpërtheu në fshat për dështimin e pretenduar nga zyrtarët për t’iu kushtuar vëmendje paralajmërimeve për tufat e dhunshme të qenve.

(Kosova Sot Online)