Mbi 9,000 raste aktive me COVID-19 vetëm në Prishtinë

  • E.K /
  • 28 January 2022 - 10:51
Mbi 9,000 raste aktive me COVID-19 vetëm në Prishtinë

Prishtina po vazhdon të prijë ndër qytete, sa i përket numrit të rasteve aktive me COVID-19.

Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i rasteve aktive në kryeqytet ka arritur në 9,473.

Pas Prishtinës me më shumë raste aktive janë Peja me 2,238 dhe Mitrovica me 1,906 raste aktive me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, në tërë Kosovën janë regjistruar 6 të vdekur e 3,917 raste të reja si pasojë e COVID-19.

Nga 3,917 rastet e reja, 973 janë regjistruar vetëm në Prishtinë.

(Kosova Sot Online)