Më pak se 1 mijë vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

  • E.K /
  • 31 January 2022 - 15:18
Më pak se 1 mijë vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

943 doza të vaksinës Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga kjo ministri kanë thënë se deri tani janë administruar 1 milion e 777 mijë e 85 vaksina.

805 mijë e 226 persona janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës, ndërsa 78 mijë e 116 me dozën e tretë dhe atë përforcuese.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 943 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.777.085 doza të vaksinës. Deri më sot 805.226 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 78.116 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

(Kosova Sot Online)