Tragjedi në shkollë, nxënësi qëllohet për vdekje

  • E.K /
  • 02 February 2022 - 10:26
Tragjedi në shkollë, nxënësi qëllohet për vdekje

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një shkollë në SHBA, kur një person i armatosur hapi zjarr në drejtim të shkollës, duke vrarë një nxënës.

Ndërkohë një nxënës tjetër është plagosur dhe mësohet se është në gjendje kritike jetë.

Familjet e fëmijëve fatkeq janë njoftuar, ndërsa deri më tani nuk ka asnjë të arrestuar, shkruajnë mediet e huaja.

Të dyshuarit janë larguar nga shkolla menjëherë pas ngjarjes tragjike, të cilën policia po heton.

Shkolla ku u ndodhi krimi u mbyll, ndërsa e njëjta gjë ndodhi edhe me shkollat ​​fqinje.

(Kosova Sot Online)