Kaloi dy muaj pa ngrohëse në shtëpinë me qira, gruaja thotë se iu ngri edhe uji në gotë

  • S.A /
  • 05 February 2022 - 08:39
Kaloi dy muaj pa ngrohëse në shtëpinë me qira, gruaja thotë se iu ngri edhe uji në gotë

Një grua është zemëruar pasi nuk ka pasur ngrohje në shtëpinë e saj me qira për dy muaj gjatë dimrit.

Jolyne Joestar nga Carlton, Nottingham, jetonte në temperatura ndërmjet zero dhe tre gradë pasi pajisja për ngrohje ndaloi së punuar më 10 dhjetor të vitit të kaluar.

Ajo tha se ishte aq ftohtë sa një natë një gotë me ujë ngriu, shkruan Mirror, transmeton Klankosova.tv.

23-vjeçarja tha se kontaktoi agjentin e saj të qiradhënies, Leaders, një ditë pasi bojleri u prish duke i kërkuar që ta shikonin. Ajo tha se një kontraktues e ka vizituar pronën në natën e ndërrimit të viteve pa i njoftuar ata dhe se ata të dy ishin larguar kështu që puna nuk mund të kryhej.

Një kontraktor vizitoi sërish adresën në janar, por kaldaja ende nuk është rregulluar.

Joestar tha: “Unë mendoj se është absolutisht e turpshme të jesh e sinqertë. Ata kanë vazhduar të na shtyjnë çdo herë, duke na dhënë premtime të rreme se çfarë do të bëjnë ose kur do ta bëjnë. Jam me fat që kam babin që na dha një ngrohës elektrik, kështu që kam një të vogël në dhomën time. Dhe unë i kalova Krishtlindjet me prindërit e mi”.

Joestar tha se ajo u transferua në pronë në tetorin e vitit të kaluar dhe tani po planifikon të largohet sapo të përfundojë kontrata e saj.

(Kosova Sot Online )