Këto janë pesë komunat me më së shumti raste aktive me COVID-19

  • E.K /
  • 14 February 2022 - 08:28
Këto janë pesë komunat me më së shumti raste aktive me COVID-19

Kosova po ballafaqohet gati që dy vite me pandeminë e koronavirusit, e cila i ka marrë jetën shumë njerëzve dhe ka krijuar jetesë ndryshe nga siç ishim mësuar më parë.

Aktualisht janë 12 mijë e 651 raste aktive, ku prej komunave prin ajo e Prishtinës me mbi 2 mijë raste aktive me koronavirus.

E dyta radhitet Peja, e cila ka 965 qytetarë të infektuar me COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndërsa Ferizaj renditet në vendin e tretë me 827 raste aktive, e pastaj pason Gjilani me 821.

E pesta komunë me më së shumti raste aktive me koronavirus është kryeqyteti historik Prizreni me 748 gjithsej.

(Kosova Sot Online)