Biden autorizon një ndihmë miliardëshe për Ukrainën, përfshirë edhe armatim

  • S.A /
  • 26 February 2022 - 08:19
Biden autorizon një ndihmë miliardëshe për Ukrainën, përfshirë edhe armatim

Presidentei amerikan, Joe Biden ka propozuar një pako të re ndihme për Ukrainën. Pako, që është dërguar në Kongres për miratim, vjen pasi Rusia i shpalli luftë dhe po e sulmon për ta pushtuar Ukrainën.

Sipas Reuters, pako përfshinë 6.4 miliardë dollarë në ndihmë humanitare dhe të armatimit për mbrojtje të Ukrainës.

(Kosova Sot Online )