Agresioni ndaj Ukrainës, sanksioni i radhës që po përmendet nga Britania e Madhe ndaj Rusisë

  • E.K /
  • 26 February 2022 - 16:37
Agresioni ndaj Ukrainës, sanksioni i radhës që po përmendet nga Britania e Madhe ndaj Rusisë

Kryeministri britanik, Boris Johnson, thotë se ka folur sot pasdite me kryeministrin holandez Mark Rutte.

Ai tha se e falënderoi atë për “bashkëpunimin e tij të fortë” në Ukrainë dhe se ata diskutuan nevojën për “veprim urgjent” për përjashtimin e Rusisë nga Swift.

“Këtë pasite fola me @markrutte për ta falënderuar atë për bashkëpunimin e fortë në sigurimin e një furnizimi me ndihmë mbrojtëse për Ukrainën. Ne diskutuam për SËIFT dhe nevojën për veprim urgjent për të përjashtuar Rusinë. Mbretëria e Bashkuar dhe Holanda janë të bashkuara në dënimin tonë të sulmit të Putinit ndaj Ukrainës”, ka shkruar ai në “Twitter”. 

(Kosova Sot Online)