Banorët e Khersonit të pushtuar i detyrojnë kamionët rusë të tërhiqen

  • E.K /
  • 21 March 2022 - 12:44
Banorët e Khersonit të pushtuar i detyrojnë kamionët rusë të tërhiqen

Banorët e Khersonit të Ukrainës, një qytet i pushtuar nga ushtria ruse, bllokuan rrugën për kamionët ushtarakë rusë me shenjën “Z” në rrugë dhe i detyruan të ktheheshin.

Një video e realizuar dje është postuar në Twitter nga gazetari ukrainas Oleksiy Sorokin.

Ukrainasit dëgjohen duke thirrur drejt rusëve “Shkoni në shtëpi” dhe duke ua treguar gishtin e mesit.

(Kosova Sot Online)