Miratohet projektligji për bashkëpunim juridik ndërkombëtar në çështjet civile

  • E.K /
  • 31 March 2022 - 11:03
Miratohet projektligji për bashkëpunim juridik ndërkombëtar në çështjet civile

Kuvendi i Kosovës më 68 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim e ka miratuar sot Projektligjin për bashkëpunim juridik ndërkombëtar në çështjet civile.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca tha se ky projektligj është votuar bashkë me amendamentet e miratuara.

“Projektligji për bashkëpunim juridik ndërkombëtar në çështjet civile bashkë me amendamentet e miratuara”, ka thënë Konjufca.

(Kosova Sot Online)