Veturat e rënda të Policisë së Kosovës patrullojnë në veri të vendit

  • E.K /
  • 16 April 2022 - 17:26
Veturat e rënda të Policisë së Kosovës patrullojnë në veri të vendit

Ka katër ditë që situata në veri të Kosovës është trazuar paksa me sulmet rresht ndaj Policisë së Kosovës, që dyshohet se vijnë edhe nga Serbia.

Për këto sulme kanë mbajtur një konferencë për media ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmedi, duke treguar dëshmi se si Policia e Kosovës ka qenë cak i granatave e kallashnikovëve në atë pjesë.

Ndërkohë sot në Leposaviq janë parë dy makina të Policisë së Kosovës duke lëvizur dhe patrulluar në atë pjesë.

(Kosova Sot Online)