Rrëmbim në Prishtinë, arrestohen dy gra dhe një burrë

  • E.K /
  • 18 April 2022 - 09:31
Rrëmbim në Prishtinë, arrestohen dy gra dhe një burrë

Një person i gjinisë mashkullore është rrëmbyer me forcë në Prishtinë. Lidhur me këtë rast policia ka arrestuar tre persona, dy gra dhe një burrë.

Policia njofton se me vendim të prokurorit, gratë janë liruar ndërsa i dyshuari mashkull është dërguar në mbajte.

Njoftimi i plotë i policisë:

RRËMBIM /Prishtinë 16.04.2022-16:57. Janë arrestuar tre të dyshuar (dy femra dhe një mashkull) kosovar-e nën dyshimin se të njëjtit janë përfshirë në kryerjen e veprës së cekur duke rrëmbyer me forcë viktimën mashkull kosovar. Lidhur me rastin njësitet policore janë në duke kryer hetime intensive. Me vendim të prokurorit, i dyshuari (mashkull) është dërguar në mbajtje, ndërsa të dyshuarat janë liruar në procedurë të rregullt.

(Kosova Sot Online)