Shkon në 6 numri i të arrestuarve në aksionin e antidrogës në Mitrovicë dhe Fushë Kosovë

  • E.K /
  • 21 April 2022 - 09:46
Shkon në 6 numri i të arrestuarve në aksionin e antidrogës në Mitrovicë dhe Fushë Kosovë

Policia njofton për gjashtë persona të arrestuar, në mesin e tyre tre shtetas të Shqipërisë, nën dyshimet për shitblerje të narkotikëve. Gjatë ditës së djeshme policia ka konfiskuar 56 kg marihuanë, në Mitrovicë dhe Fushë Kosovë.

Të arrestuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

BLERJA, POSEDIM DHE SHITJA E PAAUTORIZUAR E  SUBSTANCAVE NARKOTIKE /Fushë Kosovë dhe Mitrovicë, 09.02.2022 – 20:20. Me 20.04.2022 lidhur me rastin, janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj tre shtetas të Shqipërisë dhe tre kosovarë nën dyshimin e bazuar se të njëjtit merreshin me shitblerjen e narkotikëve. Gjatë kontrollit në dy vetura dhe në një shtëpi janë gjetur dhe konfiskuar:  56.81 kg substancë e dyshuar narkotike e llojit Marihuanë, katër automjete  tri prej tyre me targa të Shqipërisë, tetë telefona celular, para të gatshme në euro, disa monedha Lek të Shqipërisë e Dinar të Serbisë. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

(Kosova Sot Online)