Projektligji që u mundëson tërheqjen e deri 30% të parave nga Trusti u është shpërndarë deputetëve

  • E.K /
  • 27 April 2022 - 09:13
Projektligji që u mundëson tërheqjen e deri 30% të parave nga Trusti u është shpërndarë deputetëve

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, njofton se Projektligji që mundëson tërheqjen e deri 30% të mjeteve nga Trusti u është shpërndarë sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Ai beson se deputetët do të dëgjojnë zërin e qytetarëve dhe do të mbështesin këtë Projektligj, teksa ka ftuar të gjithë që të mbështesin tërheqjen e parave nga Trusti.

Postimi i tij i plotë:

Kujtojmë se partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje është kundër tërheqjes së Trustit.

Sipas Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti tërheqja e Trustit nuk është zgjidhje.

(Kosova Sot Online)