Nuredin Dumani merr statusin e të penduarit të drejtësisë

  • E.K /
  • 27 April 2022 - 11:40
Nuredin Dumani merr statusin e të penduarit të drejtësisë

Nuredin Dumani merr statusin e të penduarit të drejtësisë. Kjo do të thotë se Nuredin Dumani me rrëfimet e tij para hetuesve pritet të zbardh shumë ngjarje kriminale që kanë tronditur vendin.

Krahas akuzave për vrasjen e vëllezërve Viktor e Besmir Haxhia si dhe miqve të tyre Anxhelo Avdia e Dorian Shkoza , SPAK po e heton Nuredin Dumanin edhe për 5 vrasje të tjera.

Dumani dyshohet se në bashkëpunim me ish-mikun e tij Talo Çela ka ekzekutuar Endrit Alibej, xhaxhain e tij Arben Dylgjeri dhe një shtetas turk.

(Kosova Sot Online)