Kush janë dy gjermanët që ishin pjesë e takimit Lajçak, Kurti, Vuçiq

  • E.K /
  • 04 May 2022 - 22:56
Kush janë dy gjermanët që ishin pjesë e takimit Lajçak, Kurti, Vuçiq

Para darkës joformale që u mbajt në periferi të Berlinit mes Kurtit, Vuçiq dhe të ngarkuarit të BE’së në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, presidenti serb  postoi një fotografi ku shihen këta të tre dhe dy persona tjerë.

Në atë fotografi ishin Kurti dhe Vuçiq, Lajçak si dhe Jens Plotner dhe Manuel Sarrazin.

Jens Plotner është këshilltar i Kancelarit Scholz për Politikë të Jashtme dhe Siguri dhe Manuel Sarrazin është emisar gjerman për Ballkanin përfshirë edhe dialogun Kosovë-Serbi.

Krahas fotografisë, Vuçiq është shprehur falënderues ndaj kancelarit gjerman Scholz për pritjen.

“Faleminderit nikoqireve për organizimin e dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës”, shkruhet në mbishkrimin e fotografisë.

(Kosova Sot Online)