E dhimbshme: Një dhëmb i infektuar i tjetërsoi jetën 32 vjeçares

  • E.K /
  • 17 May 2022 - 10:32
E dhimbshme: Një dhëmb i infektuar i tjetërsoi jetën 32 vjeçares

Meighan Maselli, 36 vjeç, nga Nju Jork, ka thënë se jeta e saj u përmbys pas komplikimeve nga një dhëmb i infektuar.

Nëna e dy fëmijëve u diagnostikua me osteomielit në nofullën e poshtme , një inflamacion i shkaktuar nga një infeksion diku tjetër në trup.

U infektua aq keq, saqë mjekëve iu desh të hiqnin asaj pothuajse të gjithë nofullën e poshtme dhe ta zëvendësonin me një shufër metalike.

Gjithashtu asaj i duhej të hiqte të gjithë dhëmbët e poshtëm dhe të sipërm për të parandaluar infeksionin e mëtejshëm.

Meighan u detyrua t’i nënshtrohej operacionit të rrezikshëm edhe dy herë të tjera për shkak të komplikimeve dhe infeksioneve të mëtejshme.

Që nga procedura e tmerrshme, amerikanja ka humbur 170 kilogramë dhe tani ka vështirësi për të ngrënë, madje ajo thot se tashmë, nuk e njeh as veten.

Ajo tha: “Sasia e stresit në trupin tim, është si të shkoj në shtrat kur jam 32 vjeç dhe të zgjohem duke u dukur 70″.

(Kosova Sot Online)