Presidenti Biden pret në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin grek Mitsotakis

  • E.K /
  • 17 May 2022 - 11:00
Presidenti Biden pret në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin grek Mitsotakis

Presidenti amerikan Joe Biden ka pritur në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

Presidenti Biden ka shpërndarë fotografi nga takimi me kryeministrin grek dhe bashkëshorten e tij.

“Miqësia, partneriteti dhe aleanca mes dy shteteve tona është më e fortë se kurrë”, ka shkruar Biden.

(Kosova Sot Online)