Vendim historik, parlamenti finlandez voton pro aplikimit në NATO

  • E.K /
  • 17 May 2022 - 14:59
Vendim historik, parlamenti finlandez voton pro aplikimit në NATO

Parlamenti finlandez ka aprovuar vendimin për të aplikuar në NATO.

188 vota nga deputetët u dhanë pro aplikimit dhe tetë ishin kundër dhe tre kanë abstenuar.

Këtë votim e quajti historik ish-kryeministri i Finlandës, Alexander Stubb, i cili edhe e bëri të ditur këtë lajm në Twitter.

(Kosova Sot Online)