Qytetari rrah policin në Gllarevë të Klinës

  • E.K /
  • 08 June 2022 - 10:22
Qytetari rrah policin në Gllarevë të Klinës

Dy persona nuk kanë respektuar urdhërin e zyrtarëve policorë për ndërprerjen e disa punimeve që po i bënin pa leje ndërtimi.

Në vendin e ngjarjes po qëndronin edhe inspektorët komunal, ku njëri nga të dyshuarit e ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

Me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje ndërsa tjetri është liruar.

Njoftimi i plotë i policisë:

SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR /Fsh. Gllarevë, Klinë 07.06.2022 – 12:55. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar për shkak se nuk kanë respektuar urdhrat e zyrtarëve policor për ndërprerjen e punimeve që të dyshuarit ishin duke i bërë pa leje ndërtimi. Në vendin e ngjarjes ishin edhe inspektorët komunal dhe njëri nga të dyshuarit ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor mashkull kosovar duke i shkaktuar lëndim trupor. Me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje ndërsa tjetri është liruar.

(Kosova Sot Online)