Gjenden 3 granata dore dhe 2 mijë fishekë në Prizren

  • E.K /
  • 14 July 2022 - 10:27
Gjenden 3 granata dore dhe 2 mijë fishekë në Prizren

Një person ka gjetur mjete shpërthyese teksa po punonte në Prizren.

Siç njofton policia, në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë përkatëse të FSK-së të cilët kanë aktivizuar një granatë dore dhe kanë tërhequr nga vendi i ngjarjes 3 granata dore dhe rreth 2 mijë fishekë të kalibrave të ndryshëm.

Njoftimi i plotë i policisë:

GJETJE E MJETEVE TË DYSHUARA SHPËRTHYESE/Prizren, 13.07.2022 – 15:50. Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se derisa ka qenë duke punuar, ka hasur në disa mjete të dyshuara shpërthyese. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë përkatëse të FSK-së të cilët kanë aktivizuar një granatë dore dhe kanë tërhequr nga vendi i ngjarjes tre (3) granata dore dhe rreth dy mijë (2000) fishekë të kalibrave të ndryshëm.

(Kosova Sot Online)