Publikohen çmimet e derivateve: Sot nafta 1.74 centë, benzina 1.63 centë

  • E.K /
  • 18 July 2022 - 09:59
Publikohen çmimet e derivateve: Sot nafta 1.74 centë, benzina 1.63 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin e çmimeve për shitjen e derivateve për 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të kësaj ministrie, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 74 centë, për benzinë 1 euro e 63 centë, derisa për gazin 0.78 centë.

Çmimet vlejnë të njëjtat si ditën e diel edhe sot, duke filluar nga ora 10:00.

(Kosova Sot Online)