Shi e breshër, ky është moti për ditën e sotme

  • G.G /
  • 09 August 2022 - 06:58
Shi e breshër, ky është moti për ditën e sotme

Në Kosovë pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe zhvillime të fuqishme të vranësirave konvektive të cilat pritet të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Vende-vende priten rrebeshe intensive shiu me breshër, erëra kalimthi të fuqishme dhe bubullima të zhurmshme, por reshjet nuk do të jenë gjithëpërfshirëse.

Temperaturat shënojnë ulje sidomos në kohën e rrebesheve.

(Kosova Sot Online)