Princi i Kurorës së Dubait heq veshjen tradicionale dhe udhëton në metro si një qytetar i thjeshtë

  • E.K /
  • 17 August 2022 - 09:36
Princi i Kurorës së Dubait heq veshjen tradicionale dhe udhëton në metro si një qytetar i thjeshtë

Princi i Kurorës së Dubait, Sheikh Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, përdori metronë në Londër si një qytetar i thjeshtë gjatë pushimeve të tij familjare dhe eksperiencën e ndau edhe me gati 15 milionë ndjekës të tij në Instagram.

Ai ndiqen në rrjetet sociale dhe nga personazhe të famshëm si Cristiano Ronaldo, Paul Pogba apo ish-kapiteni i kriketit të Anglisë, Kevin Pietersen. Sheikh Hamdan publikoi një foto në Instagram pa rrobat e tij tradicionale, me veshje të thjeshtë.

Interesant ishte fakti që askush nuk e vuri re pranin e një sheiku në metro. “Këta të varfër as nuk ia kanë idenë se më kë po e bëjnë këtë udhëtim”, shkroi dikush në Instagram./A2CNN

(Kosova Sot Online)