Shikoni stuhinë e madhe të rërës në Dubai, qyteti “zhduket” në pluhur

  • E.K /
  • 17 August 2022 - 09:49
Shikoni stuhinë e madhe të rërës në Dubai, qyteti “zhduket” në pluhur

Disa ditë më parë Dubai u godit nga një stuhi e madhe rëre.

Autoritetet kombëtare kanë lëshuar paralajmërime, duke u bërë thirrje njerëzve të mbajnë maska ​​​​jashtë ose të qëndrojnë në shtëpi nëse munden.

Policia bëri thirrje për kujdes në trafik dhe disa avionë i devijuan fluturimet e tyre.

Një video që tregon fuqinë e natyrës po qarkullon në rrjetet sociale.

Videoja tregon një stuhi që vjen në distancë, dhe më pas papritmas qyteti “zhduket” në pluhur.

(Kosova Sot Online)