Çfarë po ndodh me euron dhe dollarin? Ndryshon sërish kursi i këmbimit, kjo është monedha që forcohet

  • E.K /
  • 17 August 2022 - 15:05
Çfarë po ndodh me euron dhe dollarin? Ndryshon sërish kursi i këmbimit, kjo është monedha që forcohet

Dollari amerikan është blerë sot, 17 Gusht me 114.2 lekë dhe është shitur me 115.7 lekë, duke shënuar qëndrueshmëri në krahasim me një ditë më parë.

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.7 lekë dhe shitet me 117.5 lekë.

Kjo tregon qëndrueshmëri prej disa ditësh në treg.

Paundi britanik ka treguar forcim.

Ai sot blihet me 137.8 lekë dhe shitet me 139.4 lekë.

Këmbimi valutor

(Kosova Sot Online)